ОЗ кінця 2017 року Вишгороді функціонує система роздільного збирання побутових відходів, яка реалізується Українською Пакувально-Екологічною Коаліцією (УКРПЕК) у партнерстві з місцевою владою та за фінансової підтримки п’яти міжнародних компаній.

Три роки тому Вишгород став маленькою Європою, адже у місті, вперше в Україні, по всій території встановили спеціалізовані контейнери для роздільного збору побутових відходів, а саме – відходів упаковки. Так, жовті баки – для відходів пластикової, картонної, паперової, алюмінієвої і полімерної упаковки, а зелені – виключно для відходів скла.

За три роки роботи у Вишгороді зібрали близько 1300 тонн відходів упаковки, що становить близько 40% від усіх відходів упаковки, які утворюються в місті.

https://www.youtube.com/watch?v=wWAe9zhRsb8

“Наразі в місті встановлено вже близько 300 контейнерів, якими покривається 90% міста. Вишгород – це яскравий приклад того, що спільними зусиллями влади, бізнесу та безпосередньо мешканців можна ефективно змінювати місто та, окрім цього, заощаджувати фінансові ресурси громади”,

– зазначив міський голова Вишгорода Олексій Момот.

За такого підходу виробники або ж імпортери упаковки й товарів в упаковці несуть юридичну відповідальність за будь-які порушення чи невиконання норм збору, фінансову – яка передбачає оплату збору та переробки, фізичну – власне, за організацію всіх процесів, і, звісно, інформаційну – за повне та достовірне інформування населення.

Проте, відповідне законодавство і досі знаходиться у процесі розробки. А відтак п’ять компаній добровільно взяли на себе зобов’язання протягом п’яти років фінансувати цей сміливий експеримент, щоб до моменту впровадження РВВ в Україні, мати відповідний досвід, напрацювання та аргументи на користь ефективної конфігурації майбутніх організацій розширеної відповідальності виробника.